Wrażenia i analizy, czasem luźne, czasem zwarte
Blog > Komentarze do wpisu

Ławka Niepodległości - co autor miał na myśli?

 

awka_niepodlegoci

„Co autor miał na myśli?”, to oczywiście kultowa dla wielu fraza z lat szkolnych. Jak to dobrze cofnąć się w czasie? Co miał na myśli projektant ławeczek nieodległości? Dużo się o tym mówi w ostatnich dniach, ale prawdy nie słyszałem.

My trafiliśmy na ławkę w Węgierskiej Górce, obok bunkra z II wojny świat. I miejsca, gdzie odbywają się uroczystości patriotyczne.
Można zacząć od zalety. Te ławki podobno są antywandalowe. Ma szanse być to jedyne trwałe, co pozostanie po 100-leciu od odzyskania niepodległości. Reszta została za niemałe pieniądze przemaszerowana i przemachana.
O łaskach niepodległości mówi się ostatnio niepochlebnie, ale nie chcę tego powielać. Może z niektórych schodzi farba, z tej nie Tak, wyglądają jak katafalk.
Moją uwagę zwróciły dwie sprawy. Pierwsza, skoro już wydali na jedną 30 tys. zł, mogli wydać i 30 050 zł, dokładając jakąś tabliczkę z instrukcją obsługi części multimedialnej. Pisało USB i był wtyk, były przyciski: play, next, previous i głośnik. Włączałem, ale głucho. W sieci czytam, że gniazdo USB do podładowania urządzenia, a po naciśnięciu przycisków coś powinno iść z głośników. Choćby kilkusłowna instrukcja by nie zawadziła. Może nie jestem najbardziej bystry elektronicznie, ale wyobrażam sobie, że z ławki często będą korzystali jeszcze mniej bystrzy.
Sprawa druga, co spowodowało, że na tak dupnym „katafalku” jest tylko jedno siedzisko? Albo raczej, jak to interpretować? Nasza niepodległość taka egoistyczna, taka wsobna? Tak bardzo różne jej indywidualne definicje, że dwie osoby nie zasiądą na równym poziomie? Tak bardzo sprzeczne negujące się wzajemnie jej indywidualne definicje że groźnym by było, żeby dwie osoby w ramach niepodległej się znalazły? Każda mnogość to przeciwieństwo niepodległośći? Czy może że multimedialna, a kontakt z wirtualem i tak jest jednostkowy? Wygląda na to, że czas integracji się skończył. TKJ. A wygląda jak na filmie:

wtorek, 01 stycznia 2019, elef7

Polecane wpisy

  • Mierzeja niezawisłości, mierzeja samotności

    Elbląg ze swoimi pustymi przestrzeniami na centralnym pacu i masą lokali do wynajęcia. Komu tak naprawdę potrzebny jest przekop Mierzei Wiślanej, do czego? Zwol

  • My, Pępek świata

    Zdjęcie: Urząd Gminy Goleszów To zdjęcie, zamieszczone przed świętem 11 listopada, zamieścił na swojej stronie internetowej Urząd Gminy Goleszów. Z pozoru brzmi

  • Choinka, smog i superbombki

    Portal Beskidy News podał jeszcze w poniedziałek, że na żywieckim Rynku stanęła świąteczna choinka. Było to 3 grudnia, iluminacja nastąpiła w Mikołaja. Coraz w

Komentarze
Gość: Nie ma sensu, *.centertel.pl
2019/01/23 12:58:03
Zgadzam się, ale końca końcem obywatel tyrlik znowu się pokazał.
-
2019/01/25 14:07:56
Chyba się lubi pokazywać?
zBLOGowani.pl