Wrażenia i analizy, czasem luźne, czasem zwarte
Blog > Komentarze do wpisu

Choinka, smog i superbombki

Choinka_moje2Portal Beskidy News podał jeszcze w poniedziałek, że na żywieckim Rynku stanęła świąteczna choinka. Było to 3 grudnia, iluminacja nastąpiła w Mikołaja. Coraz wcześniej te święta, nie tylko w przestrzeni handlowej.
Drzewko jest ponownie za płotem, do czego odnosiłem się już nie raz. Można się takiego rozwiązania czepiać i uznawać za symboliczne, ale władze miejskie mogą mieć w tym przypadku uzasadnione powody. Nie tylko płot ponownie. Choinka w ogóle wygląda jak zeszłoroczna. W okresie szczytu klimatycznego, poważnie i bez kpiny napiszę, użycie tej samej byłoby uzasadnione, ekologiczne i trendy.
Ekologiczne i trendy mogłoby być jeszcze coś. Zanim choinkę zwieńczył ostatni element, można było pomyśleć, że w obecnej sytuacji pasowałaby tam maska smogowa. Tym tropem idąc, może warto byłoby zawiesić na choince takie maski zamiast bombek. Kiedyś dzieci podchodziły do choinki i ścigały ozdoby - słodycze, zjadając je potem. W tym przypadku lokalna społeczność otrzymywałaby coś niemniej ważnego. Rekwizyt ochronny, który – jakiś sensowny – nie do końca wiadomo, gdzie kupić. Taki prezent od miasta czy Mikołaja.

niedziela, 09 grudnia 2018, elef7

Polecane wpisy

zBLOGowani.pl